تبلیغات
ارتش،سپاه،نیروی انتظامی - سپاس اساتید حقوق و علوم سیاسی دانشگاه‌ها از مجاهدت پیروزمندانه سرلشکر سلیمانی در موضوعات منطقه‌ای و بین‌الملل اسلامی
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : SHM
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
وصیت شهدا جنگ دفاع مقدس تاریخ روز پخش زنده حرم ذکر روزهای هفتهUp Page
وب سایت ندای یک بسیجی
جنبش سایبری 313

گروه امنیتی مقداد

تیم سایبری و هکری مقاومت تاریک
ارتش،سپاه،نیروی انتظامی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
با انتشار نامه‌ای صورت گرفت؛


سپاس اساتید حقوق و علوم سیاسی دانشگاه‌ها از مجاهدت پیروزمندانه سرلشکر سلیمانی در موضوعات منطقه‌ای و بین‌الملل اسلامی
سپاه نیوز: ۱۴۵ استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه‌های کشور با انتشار نامه‌ای از مجاهدت و نقش‌آفرینی پیروزمندانه فرمانده نیروی قدس سپاه و یاران صدیق سپاه در موضوعات منطقه‌ای تقدیر و تشکر کردند.
به گزارش سپاه نیوز؛ 145 استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاههای کشور با انتشار نامه ای خطاب به سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، از مجاهدت و نقش‌آفرینی پیروزمندانه وی و یارانش در حوادث منطقه تقدیر و تشکر کردند.

متن نامه و اسامی امضا کنندگان به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا مَا عَاهَدُوا اللهَ عَلیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَه وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَ ما بَدَّلوُا تَبدیلاً» (احزاب /23)

حضور سردار پرافتخار اسلام و ایران سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با سلام و تسلیت اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه آلاف التحیّته و الثناء و یاران با وفای ایشان رضوان الله علیهم.

نویسندگان نامه جمعی از اعضای هیئت علمی، مدرسان و پژوهشگران دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حوزۀ حقوق، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات راهبردی، جغرافیای سیاسی و ... می باشند که برخود فرض دانسته طی نامۀ پیش روی مراتب پشتیبانی و سپاس خود را نسبت به همه مجاهدانی که در کشاکش تحولات و رخدادهای سهمگین سالیان اخیر منطقه و بین الملل اسلامی و در آستانۀ پیچ تاریخ با تمام توان و تا سرحد بذل جان از مواضع اصولی و آرمان های الهی- انسانی و اخلاقی اسلام ناب محمدی (ص) متضمن متون مترقی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و در بسط و تثبیت آن کوشیده اند؛ بیان دارند.

نگارش این نامه با عنوان آن مجاهد خستگی ناپذیر و نماد و نمایندۀ شایستۀ جامعۀ بزرگ مجاهدان راه حق نیز در همین راستا صورت پذیرفته تا در ضمن آن نکات زیر را تقدیم و به استحضار برساند:

1-در شرایط حساس فعلی که دولت سلطه جوی امریکا برای حفظ منافع سیاسی- اقتصادی خود و تأمین امنیت دراز مدت برای رژیم نامشروع صهیونیستی، قصد ایجاد تغییرات ژئوپلیتیکی و مهندسی نوین منطقه و جهان اسلام داشته و سودای تأسیس خاورمیانه بزرگ را در قارۀ کهن آسیا در سر می پروراند؛ تدابیر حکیمانه رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی مدظله العالی و فعالیت های مستشاری شبانه روزی بقیه السلف سازمان دفاع مقدس ملت ایران؛ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مانع اصلی محقق شدن آن اهداف سلطه جویانۀ ژئوپلیتیک بوده است.

2-نخبگان و بلکه آحاد متخصصین علوم سیاسی، حقوق، روابط بین الملل، مطالعات راهبردی، جغرافیای سیاسی، حقوق بین الملل و ... به نیکی می دانند ایستادگی های مجاهدان متخصص و به تبع آن ناکام ماندن دولت تمامیت خواه امریکا در پیشبرد اهداف خود پیرامون کشورهای منطقه، یکی از بزرگترین عوامل تقویت کننده دیپلماسی رسمی کشور به ویژه معاضدت دولت محترم در مذاکرات هسته ای بوده است.

3- در شرایطی که هیئت حاکمۀ مرتجع برخی کشورهای منطقه در راستای منافع رژیم صهیونیستی و نظام سلطۀ جهانی از یک سو سعی در ایجاد و انتشار شیعه هراسی و ایران هراسی دارند و از سویی دیگر با تشکیل و تقویت گروه های تروریستی تکفیری به تفرقه میان امّت اسلامی دامن می زنند ، تأکید بر راهبرد وحدت اسلامی و ایجاد گفتمان تقریب بین المذاهبی در جبهه های مقاومت مردمی عراق و سوریه متضمن تحکیم جایگاه اثرگذار مرجعیت و روحانیت آزادۀ شیعی و سنی و نظریۀ بومی سازی مقاومت از سوی آن فرماندۀ طرفِ مشورتِ آزادیخواهانِ اسلامگرای منطقه یکی از مهمترین دستاوردهایی است که بسط آن نقشی کلیدی در خنثی سازی راهبرد دوقطبی تصنعی شیعه-سنی ایفا کرده است.

4-تلاش های راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران و مجاهدانی همانند جنابعالی در حوزۀ جهان اسلام در وهلۀ اول تکلیفی شرعی و مبتنی بر آموزه های قرآن کریم، سیرۀ نبی مکرم اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت صلوات الله علیهم اجمعین میباشد که در سایه آن منافع ملی کشور نیز تأمین و تقویت میگردد. این تکاپوها امّا در مرحله دوم، عمل بی تنازل به میثاق ملی ما یعنی قانون اساسی متضمن تدابیر رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی و سیاست های واحد قوای سه گانه و هماهنگی های میان قوّه ای است که خود، ره آموز تأمین کرامت ملت های منطقه و مبارزه با راهزنان جهانی مشروعیت و حقانیت دولت های ملی گردیده، گو اینکه در مقدمه، اصل سوم و اصل یکصد و پنجاه و چهارم قانون اساسی به روشنی بر راهبردهای حاکم بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تأکید می نماید؛ چنانچه در بند شانزدهم از اصل سوم آمده است:

«تنظیم سیاست خارجی کشور بر اساس معیارهای اسلام ، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان»

5-اکنون جای بسی خشنودی است که با بصیرت ملّی و بینش کارآمد مجاهدی همانند جناب عالی، جمهوری اسلامی ایران در مصاف مستشاری فرهنگی و آموزشی خود با گروه های تأسیسی و مهندسی شدۀ پنتاگون، CIA ، MI6 و موساد اهداف متعالی فرهنگ و سیاست را به فراموشی نسپرده چه اینکه همان خطوط ترسیم شدۀ جهانشمول از سوی امام خمینی (ره) در کوران نبرد با رژیم بعثی عراق و حامیانش اینک سرلوحه کار مستشاران مجاهد ایرانی و رزمندگان یمنی ، عراقی، سوری، حزب الله لبنان و ... قرار دارد:

«...امروز روز مبارزه و جنگیدن با تمام شیاطینی است که حقوق حقه تمامی پابرهنگان جهان را صرف عیش و نوش و تهیه سلاح هایی مینمایند که برای همیشه حاکم دنیای گرسنگان باشند.جنگ امروز ما جنگ با عراق و اسرائیل نیست ، جنگ ما با عربستان و شیوخ خلیج فارس نیست ، جنگ ما جنگ با مصر و اردن و مراکش نیست ، جنگ ما جنگ با ابرقدرت های شرق و غرب نیست ، جنگ ما جنگ مکتب ماست علیه تمامی ظلم و جور ، جنگ ما جنگ اسلام است علیه تمامی نابرابری های دنیای سرمایه داری و کمونیزم ، جنگ ما جنگ پابرهنگی علیه خوش گذرانی های مرفهین و حاکمان بی درد کشورهای اسلامی است... این جنگ ، جنگ اعتقاد است ، جنگ ارزش های اعتقادی-انقلابی علیه دنیای کثیف زور و پول و خوش گذرانی است.» 13 تیر 1367 – صحیفه امام خمینی ، جلد 21 ، صفحه 69

در خاتمه، دیگر بار مراتب تقدیر و سپاس خود را نسبت به زحمات تمامی پویندگان راه حق و عدالت، آزادی و فرشته خویی به ویژه سرداری که به مثابۀ خار در چشمان امریکا، همپیمانان غربی و ارتجاع منطقه گردیده است ابراز داشته و آمادگی متخصصین حقوق، علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات راهبردی، جغرافیای سیاسی، حقوق بین الملل و ... کشور را برای پشتیبانی های اندیشه ای و عملی همه جانبه از نظریۀ تاریخی تقریب بین المذاهب اسلامی را در محیط بین الملل اسلامی برای عبور از پروژه های نظام سلطه و صهیونیزم جهانی اعلام می دارد.

دوام توفیقات و سلامتی آن مجاهد بزرگ را در سایۀ حضرت ولی عصر (عج) و رهنمودهای رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی از خدای بزرگ خواستاریم.

و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه انیب

جمعی از اعضای هیئت علمی، مدرسان، متخصصین و پژوهشگران حقوق ، علوم سیاسی مطالعات راهبردی و جغرافیای سیاسی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.