تبلیغات
ارتش،سپاه،نیروی انتظامی - الاخبار:فاتح 110 اسراییل را به عصر حجر می برد
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : SHM
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
وصیت شهدا جنگ دفاع مقدس تاریخ روز پخش زنده حرم ذکر روزهای هفتهUp Page
وب سایت ندای یک بسیجی
جنبش سایبری 313

گروه امنیتی مقداد

تیم سایبری و هکری مقاومت تاریک
ارتش،سپاه،نیروی انتظامی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
روزنامه الاخبار لبنان نوشت: موشک فاتح می تواند در کمتر از دو دقیقه وزارت جنگ و ستاد ارتش رژیم صهیونیستی را ویران کند و هفت موشک فاتح می‌تواند کارایی تمامی سامانه‌های دفاع موشکی تل‌آویو را در کمتر از ۱ دقیقه از بین ببرد.
 روزنامه الاخبار لبنان در مقاله‌ای با اشاره به دستیابی حزب‌الله لبنان به موشک‌های نقطه زن و بسیار پیشرفته زمین به زمین فاتح 110 نوشت که این موضوع کابوس ارتش اسرائیل را تشدید کرد. همچنان که روزنامه یدیعوت آحارونوت در شماره دیروز خود به بررسی این موشک و نقش آن در نظریه شکستن توازن موجود بین طرفین پرداخت.

فاتح 110 از پیشرفته‌ترین موشک‌های نسل چهارم از سامانه های موشکی فاتح است که در سال 2012 رونمایی شد، این موشک‌ها به سرعت و دقت بسیار بالا مشهور است و برد آن به 300 کیلومتر می‌رسد و می‌تواند کلاهک انفجاری با وزن 500 کیلوگرم را حمل کند، این در حالی است که با کاهش وزن کلاهک انفجاری میزان برد این موشک قابل تغییر است و می‌تواند تا فواصل بیشتری دسترسی داشته باشند. دقت هدف‌گیری این موشک صددرصد است و از سامانه هدایت بسیار پیشرفته‌ای نیز برخوردار است.

نسل چهارم از موشک‌های فاتح 110 قدرت و فناوری بسیار بالاتری نسبت به 3 نسل گذشته دارد و با سوخت جامد کار می‌کند، همین موضوع باعث افزایش سرعت در پرتاب موشک شده و نیازی به آمادگی‌های قبلی ندارد. این موشک به سامانه هدف‌گیری نقطه‌ای مجهز است و هیچ انحرافی در مسیر حرکتی آن ایجاد نمی‌شود و در هر شرایط آب و هوایی کارایی دارد. این دسته از موشک‌ها به سرعت پرتاب و کاهش مقدمات برای پرتاب برخوردارند و همین موضوع کارآیی آن در نزد حزب‌الله لبنان را افزایش می‌دهد.

سرعت این موشک بسیار زیاد است و به 4533 کیلومتر در ساعت می‌رسد، به عبارت دیگر این موشک می‌تواند وزارت جنگ و ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه الکریا در تل آویو را با کلاهک انفجاری 500 کیلوگرمی در حدود 2 دقیقه هدف قرار دهد و یا با کلاهک اصلاح‌شده  300 کیلوگرمی این زمان را به کمتر از 1 دقیقه برساند.

7 موشک فاتح 110 –دی 1 می‌تواند کارایی تمامی سامانه‌های دفاع موشکی تل‌آویو را در کمتر از 1 دقیقه از بین برود. تنها یک موشک از نسل جدید فاتح می‌تواند مهم‌ترین تأسیسات تولید برق در منطقه الخضیره در شمال فلسطین اشغالی را در کمتر از یک دقیقه در واکنش تجاوزهای رژیم صهیونیستی به ایستگاه‌های انرژی در لبنان هدف قرار دهد.
به تعبیر بهتر این موشک‌ها می‌توانند اسرائیل و ساکنان آن را به عصر حجر بازگردانند.

از دیدگاه دشمن دسترسی حزب‌الله لبنان به این موشک‌ها به‌منزله شکست نظریه «عدم توازن» بین دو طرف است و در زمان جنگ قدرت تخریب متقابل و بازدارندگی متقابل را ایجاد می‌کنند که مانع از هر تجاوزات فراگیر به رژیم صهیونیستی به لبنان می‌شود. به این ترتیب دو طرف باید قواعد جدیدی برای درگیری‌ها در  فواصل زمانی جنگ و صلح طراحی کنند. نکته‌ای که تردیدی در آن وجود ندارد، این است که دستیابی حزب‌الله به این موشک‌ها در کنار سایر توانمندی‌های حزب می‌تواند تأثیر مثبتی در بند بند این مبانی داشته باشد و قبل از هر تجاوز نظامی به لبنان، اسرائیل را بارها و بارها مجبور به تفکر درباره عواقب آن بکند.

موشک فاتح 110 یکی از عوامل موجود در نزد حزب‌الله است که مانع از تجاوز گسترده رژیم صهیونیستی به لبنان در طول سال‌های گذشته شده است، این رژیم حتی از تجاوزهای محدود که منجر به درگیری فراگیر بشود نیز خودداری کرده است. این سلاح در کنار سلاح‌های دیگر، لبنان و ملت آن و زیرساخت‌های آن را حفظ کرده وگرنه اسرائیل هرگز از حمله به لبنان چشم‌پوشی نمی‌کرد. البته این بدان معنا نیست که تل‌آویو دیگر هرگز به لبنان حمله نخواهد کرد. قطعاً بازدارندگی متقابل، احتمال جنگ را به طور کامل منتفی نمی‌کند، بلکه امکان بروز آن را کاهش می‌دهد.

اسرائیلی‌ها معتقدند حزب‌الله قدرت و اراده کافی را دارد که این دو عامل بازدارنده در برابر تجاوزهای این رژیم است. اما اگر اسرائیل احساس کند که حزب‌الله لبنان هر کدام از این دو عامل را از دست داده ، لحظه‌ای در تجاوز به لبنان تردید نخواهد کرد. همین اتفاق اخیراً رخ داد و رژیم صهیونیستی تصور کرد که حزب‌الله لبنان مشغول عرصه‌های سوریه و لبنان است و نمی‌تواند در برابر تجاوزهای این رژیم واکنش نشان دهد، این یکی از عوامل خطر آغاز جنگ در معادلات بازدارندگی است که می‌توان نام آن را اشتباه در محاسبات گذاشت.

بنابراین در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال جنگ فراگیر بعید است، باید گفت ک بله به علت بازدارندگی متقابل موجود در قدرت طرف این برای آزار دادن یکدیگر این احتمال ضعیف است، اما درعین‌حال ممکن است اوضاع به حالت انفجار برسد و این موضوع ناشی از خطوط قرمز متقابل و تصمیم به ضرورت پاسخ دادن به تجاوزها نسبت به این خطوط است. حال باید دید آیا اسرائیل بار دیگر در دام اشتباه محاسباتی گرفتار می‌شود؟ این سؤالی است که اسرائیلی‌ها باید آن پاسخ دهند.

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان چندی پیش اعلام کرد که حزب‌الله به موشک‌های نقطه زن ایرانی دست پیدا کرده و اسرائیلی‌ها نیز این را به خوبی می‌دانند و متوجه شده اند که جنگ احتمالی آینده برای آن‌ها بسیار سخت‌تر خواهد بود.
 
ناظران مسایل نظامی موشک فاتح را به‌عنوان دقیق‌ترین موشک ایرانی می شناسند. این موشک به موشک نقطه‌زن مشهور است و به‌احتمال فراوان منظور شیخ نعیم قاسم از موشک نقطه‌زن ایرانی، همین موشک‌های فاتح است.

موشک مایل‌پرتاب «فاتح ــ 110» را کنار بسیاری از ویژگی‌های منحصر به فردش ــ از جمله دقت فوق العاده ــ باید اولین گام مهم ایران در طراحی و ساخت موشک بالستیک سوخت جامد نیز دانست.

نمونه‎های مختلف این موشک با بُردهای 250 تا 300 کیلومتر دارای محموله انفجاری شدید به‌جرم 450 کیلوگرم است که سرعت آن به 1.5 کیلومتر بر ثانیه می‌رسد. این موشک از سامانه‎های پیشرفته هدایت و ناوبری برخوردار است و تا پایان مسیر هدایت می‌شود.

بنا بر مطالب اعلام شده از رسانه ملی خطای موشک فاتح ــ 110 کمتر از 10 متر بوده که این در مورد نوع دریایی آن ــ خلیج فارس ــ از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است زیرا مأموریت آن انهدام اهداف متحرک دریایی است.

این میزان خطا بسیار کم و در حد سامانه‎های زمین به زمین کشورهای تراز اول در صنعت موشکی محسوب می‎شود که نشان از پیشرفت چشمگیر کشورمان در زمینه کاهش خطا و افزایش دقت سامانه‎های موشکی سطح به سطح دارد.

برخورداری مقاومت اسلامی از چنین موشک‌هایی خصوصاً در حوزه زمین به زمین تمامی مراکز حساس و شریان‌های حیاتی اشغالگران قدس شریف ــ ازجمله نیروگاه معروف هسته‌ای دیمونا ــ را در بُرد موشک‌های دقیقی قرار می‌دهد که شلیک انبوهی از آنها برای از پای درآوردن صهیونیست‌ها کافی است.

از آنجا که موشک «خلیج فارس» نیز یکی از اعضای خانواده موشک‌های کلاس فاتح ــ البته در حوزه سطح به دریا ــ محسوب می‌شود، احتمال دراختیار قرار گرفتن آن توسط حزب‌الله لبنان نیز وجود دارد که این خبر می‌تواند خواب را از چشم نیروی دریایی رژیم صهیونیستی برباید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.